طراحی پارچه

فراخوان دومین دوره ی جشنواره مد و لباس سی پال در زمینه ی طراحی پارچه
طراحی پارچه

فراخوان طراحی پاچه، پارچه سازی، دست دوزهای ایرانی

این بخش با هدف حمایت از تولید ملی و توسعه کسب و کار در بخش طراحی پارچه و پارچه سازی در نظر گرفته شده است. آشنایی با خلاقیت و توانمندی طراحان ایرانی و معرفی افراد مستعد از اهداف مهم این جشنواره است. از سرتاسر ایران تمامی طراحان مستقل، طراحان برندها و تولیدی ها، صاحبان کسب و کارها و هنرآموزان می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

رویکرد این بخش دریافت آثاری خلاقانه است که شناسایی، تقدیر و معرفی طراحان آن اهمیت طراحی پارچه وپارچه سازی همچنین استفاده از دست دوزها را در لباس ایرانی غنا می بخشد. در این بخش هنرمندان طرح های خود را براساس تولید با اولویت کاربردی در لباس اجتماع در دو قالب ارائه می نمایند.

توضیح: در مورد دست دوزها استفاده خلاقانه و نوآورانه و مدرن شده، همچنین تلفیق دست دوزها در پارچه سازی و طراحی  پارچه این بخش می تواند در قالب تابلو ارائه شود یا در لباس طراحی شده استفاده شود. در صورت استفاده در لباس اثر می تواند در بخش طراحی لباس نیز شرکت کند.

 

 شرایط شرکت در مسابقه

نحوه ارسال آثار

پارچه های تولید شده بعد ازعکاسی قابلیت شرکت در جشنواره را در قالب ارسال فایل jpg از طریق سایت جشنواره را دارند.

تصویرگری: طرح ها باید در قطع A3 ارائه شوند و در انتخاب شیوه و مواد اجرا محدودیتی وجود ندارد.

از آنجا که در ثبت اثر عکس و مشخصات صاحب اثر موجود و قابل استناد است، از درج نام و مشخصات (امضا )بر روی اثر  خوداری نمایید.

طرح های سه بعدی رایانه ای (Render): در این بخش طراحان و مدل سازان از هر نرم افزار مدل سازی رایانه ای و موتور رندری می توانند استفاده نمایند. رندر باید در موقعیتی گرفته شده باشد که نمایانگر بیشترین جزئیات طرح باشد.

 

معیارهای مد نظر در بخش داوری

 

تفاوت بخش جاده ابریشم و بخش آزاد جشنواره سی‌پال

بخش «جاده ابریشم» شامل ارسال آثار در قالب فراخوان جشنواره و الهام از هنر، فرهنگ و اصالت ایرانی و استفاده از المان‌ها و نشان‌های فرهنگی و هنری کشورهای جاده ابریشم در طراحی آثار است.

بخش آزاد شامل خلاقیت و نگرش فردی هنرمند در هر قالبی است.

برای ارسال آثار و ثبت نام در جشنواره با دبیرخانه در تماس باشید.

شماره تماس دبیرخانه: 09337454619   ایمیل دبیرخانه: cipalfestival@gmail.com